wtorek, 19 kwietnia 2011

Webdesign – nowe trendy na świecie


Cały otaczający nas świat się zmienia. Nie inaczej jest również z webdesingiem. Z dnia na dzień zmieniają się trendy tworzenia ładnej grafiki na strony internetowe, o których każdy grafik wiedzieć powinien.


Wiele współczesnych blogów wzoruje się na ulotki z lat pięćdziesiątych. Czyli jakieś spokojne kwiatowe motywy, połączone z dobrą topografią oraz grafiką. W ostatnim czasie stały się również elementy stron, stylizowane na małe żółte karteczki, takie jakie często przyklejamy na przykład na lodówce.

Opisane wyżej elementy stron grafik może zastosować przy tworzeniu witryn w stylu Vintage. Dominuje w nim wiele pustych przestrzeni oraz dosyć duże przyciski i headery.
Kolejną rzeczą jaką w ostatnim czasie grafik komputerowy wykorzystuje prze projektowaniu stron dosyć często, jest półprzeźroczystość. Jest to wielka zaleta, którą poniekąd grafik może wykorzystywać dzięki staraniom producentów przeglądarek, bo dzisiejsze przeglądarki w pełni obsługują format zapisu obrazków PNG. Dzięki temu pojawiają się większe możliwości.

Również technika, która znajduje się na stronie, nie mówię tutaj już teraz o tym co robi grafik, ale programista, zdecydowanie poszła do przodu. To także wpływa na ogólny wygląd dzisiejszych stron internetowych i sprawia, że jeśli grafik ma dobry pomysł na projekt graficzny to na pewno taka strona będzie przyciągać nowych użytkowników, którzy często będą na nią wracać. To w jakim kierunku projektowanie pójdzie w naszym kraju zależy w dużej mierze właśnie od ludzi, którzy wykonują strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Treść komentarza (pamiętamy o ortografii i kulturze ;))