środa, 9 marca 2011

Ważne elementy w grafice prezentacyjnej


Jednym z rodzajów grafiki z jakim musi się zmierzyć grafik jest właśnie grafika prezentacyjna. Najprościej mówiąc jest to tworzenie prezentacji, która składa się z następujących po sobie slajdów. Prezentacje są przeważnie wykorzystywane na różnych spotkaniach i konferencjach jako uzupełnienie przemowy lub wykładu.


Pierwsze programy, w których grafik mógłby taką prezentację stworzyć, powstały jeszcze w latach 80.

Teraz omówię etapy, według których grafik przygotowuje prezentację. Cały proces zaczyna się od odpowiedniego zaprojektowania oprawy graficznej, ale i równie merytorycznej. Później następuje wypełnienie wszystkiego odpowiednią grafiką i treścią. Następnie są ustawiane poszczególne parametry całej prezentacji, czyli długość wyświetlania się jednego slajdu, czy efekty przejść. Cała prezentacja jest kolejno eksportowana do pliku PDF lub flash i zapisywana. Często również drukuje się slajdy, w celu ich późniejszego rozdania gościom obecnym na wykładzie czy konferencji firmowej.

W dzisiejszych czasach grafik komputerowy ma szczęście, bo otrzymuje do dyspozycji programy, które pozwalają mu szybko przygotować taką prezentację. On musi tylko zadbać o to, aby wszystko ze sobą współgrało. Czcionka nie może być zbyt mała, ani kolory zbyt jaskrawe, bo mogłyby utrudniać przeczytanie wyświetlanej często na projektorze prezentacji. Jednak każdy dobry grafik na pewno świetnie sobie poradzi zarówno z topografią, jak i dobrym dobraniem odpowiednich kolorów, które nie będą rozpraszać podczas wykładu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Treść komentarza (pamiętamy o ortografii i kulturze ;))